
29 apr Ovenschotel met courgetterolletjes gevuld met zalm en ricotta in tomatensaus – Koolhydraatarme ovenschotel
Koolhydraatarm kan heel smakelijk zijn. Het is niet de eerste keer dat we een Italiaanse ovenschotel maken zonder pasta. Het kan namelijk heel goed. Je hebt er meer werk aan. En eerlijk gezegd is een messenblok kopen ook een aanrader. Je hebt meer snijwerk voor het bereiden van de groentes en een mandoline zijn nodig in de keuken tenzij je een perfecte snijkunst beheerst. Maar het resultaat is heerlijk en je eet een gezonde maaltijd met minder koolhydraten en die veel gezonder is. Je eet veel groente die op een heel erg lekkere manier bereid zijn in een ovenschotel met lekkere ingrediënten om van te genieten. Al eerdere maakte ik bijvoorbeeld een lasagne waarbij de pasta vervangen is, zoals de courgettelasagne die je hier kunt vinden en de ovenschotel met auberginerolletjes en kipgehakt die je hier kunt vinden. Deze keer is het recept een courgettecannelloni of eigenlijk een ovenschotel met courgetterolletjes gevuld met zalm en ricotta en de ovenschotel is natuurlijk op smaak gebracht met Italiaanse smaken.
Volg je Foodinista ook al op Instagram, Twitter, Facebook en Pinterest en ontvang altijd de nieuwste berichten. Of schrijf je in voor de Nieuwsbrief.

Ingrediënten Ovenschotel met courgetterolletjes gevuld met zalm en ricotta in tomatensaus voor 2 tot 3 personen
- 2 courgettes
- 200 gram gerookte zalm
- 150 gram ricotta
- 2 eetlepels olijfolie
- teentjes knoflook
- 1 rode ui
- handje pijnboompitjes
- 200 gram tomatenblokjes
- handje verse basilicum
- halve limoen, voor geraspte limoen schil
- theelepel gedroogde oregano
- handje geraspte Parmezaan
- snuf zout
Tips voor de bereiding van de Italiaanse courgetterolletjes gevuld met zalm en ricotta
Moeilijkheid 1-5: 3
Tijdsduur: Voorbereiding 40 minuten en oventijd 40 minuten
Benodigdheden: 2 messen, mandoline, grillpan, barbecuetang, bord, snijplank, pan,ovenschotel, lepel, koekenpan, schaaltje, theelepel, rasp

Recept courgetterolletjes ovenschotel met zalm en ricotta
Courgette voorbereiden voor de ovenschotel
Snijd de kontjes van de courgette af. Snijd de courgette op de mandoline in linten. Kijk uit voor je vingers, ga niet de lang te door! Je houd ongeveer 1/8 van de courgette over, bewaar voor in de saus. Verwarm de grillpan. We grillen de courgettelinten eerst dan is er veel vocht uit en het geeft een lekkere smak. Smeer of spray de grillpan in. Grill de courgette linten om en om en strooi ze in met zout. Spray steeds de grillpan even licht in met olijfolie. Zie je mooie grillstrepen op de courgette dan zijn ze klaar. Bewaar ze op een snijplank of bord.
Tomatensaus maken
Snipper de ui en knoflook. Dit is ook makkelijk in een hakmolen. Verwarm de gezeefde tomaten in een steelpan. Breng de tomatensaus op smaak met de ui, knoflook een snufje peper en zout. Laat dit 5 minuten op laag vuur pruttelen.
Vulling voor de courgetterolletjes met zalm en ricotta maken
Verhit een koekenpan en verwarm de pijnboompitjes. Grill de pijnboompitjes, totdat de pijnboompitjes goudbruin zien. Dit is altijd even spannend. Snijd de basilicum fijn. Meng de ricotta in een schaaltje met de oregano en basilicum. Meng vervolgens de pijnboompitjes door de ricotta. Rasp de parmezaan en een beetje limoenrasp door de ricotta. De vulling is klaar. Snijd de zalm in linten, dit kunnen kleine stukjes zijn het is belangrij dat het even breed is als de courgette.

Courgetterolletjes met ricotta en zalm rollen
Giet als eerste de tomatensaus in de ovenschotel. Dan heb je een stevige bodem in de ovenschaal. Plaats op een snijplank 2 of 3 courgettelinten. Het moet in ieder geval ongeveer 30 cm lang zijn en de courgettelinten moeten elkaar overlappen. Smeer de courgette in met de ricotta en verdeel de zalm over de ricotta en courgette. Rol alles op tot een rolletje. Plaats de courgetterolletjes met zalm en ricotta in de ovenschaal. Herhaal het maken van courgetterolletjes met zalm en ricotta totdat alles op is. Strooi nog een handje parmezaan over de ovenschotel en een snufje peper. De ovenschotel mag de oven in op 180 graden voor 40 minuten. Vervolgens eet smakelijk! Schep de rolletjes uit de ovenschotel en schep de tomatensaus erbij.
Meer gezonde en lekkere recepten lezen van Foodinista?
- Weer eens iets anders maak risotto met parelgort en varkenshaas.
- Ook lekker en met een Griekse twist? De geroosterde aubergines met gehakt en feta.
- Snel en waanzinnig lekker? Maak dan eens de noedels met garnalen en prei.
Meer gezonde recepten van Foodblog Foodinista ontvangen? Volg foodblog Foodinista op Twitter, Facebook en Pinterest of schrijf je in voor de Nieuwsbrief.
Geen reactie's