Carpaccio bonbon met truffel en pestovulling - Foodblog Foodinista

Carpaccio bonbon met truffel en pestovulling

Deel deze post

Carpaccio een klassieker op het kerstmenu. Met carpaccio kun je een carpaccio bonbon met truffel en pestovulling maken. Je kunt de carpaccio op een bord leggen, maar een carpacciobonbon is in de voorbereiding ideaal, want een bonbon met carpaccio kun je voorbereiden. Een carpacciosalade is ook ideaal. Maak de salade alvast en verdeel op het laatste moment de carpaccio, zoals bij mijn Italiaanse carpaccio salade met groene asperges. Nu gaat het om de carpacciobonbon met een Italiaanse twist. Deze kun je vullen met je eigen favorieten, maar in de kerstsfeer doen we dit met truffel en pesto. De heerlijkheden van een mooie opgemaakte carpaccio in de bonbon en maak je het voorgerecht op met frisse salade. Het bordje ziet er mooi uit en de vulling is een verrassing. Zoek je een last minute kerstrecept met carpaccio De carpaccio bonbon is perfect om een twist te geven aan je carpaccio.

Volg je Foodinista ook al op InstagramFacebook en Pinterest en ontvang altijd de nieuwste berichten. Of schrijf je in voor de Nieuwsbrief.

Carpaccio met truffel en pesto vulling - carpaccio recept foodblog Foodinista

Ingrediënten voor carpaccio bonbon met truffel en pestovulling voor 6 carpaccio bonbons

  • 375 gram carpaccio of 6 porties van ongeveer 60 gram
  • 8 eetlepels groene pesto
  • 4 eetlepels truffels mayonaise
  • 1/2 rode ui
  • 50 gram pijnboompitjes
  • 1/4 limoen voor de zest van de schil
  • 150 gram rucola slamelange
  • 100 gram Italiaanse cherrytomaatjes
  • snufje peper en zout
  • 100 gram geraspte Parmezaanse kaas
  • handje verse basilicum
  • 2 eetlepels extra vergine olijfolie

Tips voor de bereiding van de carpaccio bonbon met truffel

Moeilijkheid 1-5: 2
Tijdsduur: 30 minuten

Benodigdheden voor het bereiden van de carpacciobonbon

Meer variatie? Bekijk hier de bonbon met zalm en roomkaas.

Carpaccio met truffel en pesto vulling - carpaccio recept foodblog Foodinista

Recept carpaccio bonbon met truffelmayonaise- en pestovulling

Vulling voor de carpacciobonbon

Start met het maken van de vulling voor de carpacciobonbon. Meng in schaal 100 gram van de salade met de pesto (bewaar een beetje voor de garnering), truffelmayonaise, 75 gram van de Parmezaanse kaas en een snufje peper en zout. Snijd de cherry tomaatjes in dunne plakjes en meng deze ook door de salade. Snipper de rode ui heel fijn en doe dit eventueel in een hakmolen. Rasp vervolgens de zest van de limoen door de salade voor een zuurtje.

Carpacciobonbon vullen

Vul een kopje of rond schaaltje met huishoudfolie. Leg vervolgens 60 gram van de carpaccio over de huishoudfolie en over de randen van het kopje want de bonbon moet worden dichtgevouwen. Vul het kopje met de salade met truffelmayonaise en pesto. Vouw de bonbon met carpaccio dicht. Draai vervolgens de bonbon dicht met de huishoudfolie. Herhaal dit nog 5 keer en leg de bonbons in de koelkast voor minimaal 1 uur, zodat ze mooi op kunnen stijven.

Carpaccio bonbon met truffel en pestovulling

Maak de salade voor op de borden

Verhit een koekenpan en rooster de pijnboompitjes. Bewaar een aantal pijnboompitjes voor de garnering. Meng de pijnboompitjes met de overgebleven salade en de olijfolie. Verdeel dit over de bordjes. Plaats de bonbon op de salade. Maak de carpacciobonbon af met de Parmezaanse kaas en fijngesneden basilicum.

Nog een leuk voorgerecht recept

Meer foodblogs en recepten ontvangen van Foodinista? Volg Foodinista op Facebook en Pinterest of schrijf je in voor de Nieuwsbrief.

Geen reactie's

Geef een reactie