Februari Dagboek Foodblog Foodinista Uitzicht Ibiza

Ibiza voor foodies in het laagseizoen

Deel deze post

Zoals jullie misschien wel weten, houd ik erg van een Spaans sfeertje en ben ik wel te porren voor een tripje naar een mooi eiland. Een paar dagen Ibiza is dan ook altijd een goed idee. Dit kan in de zomer, maar ook in de winter voor een de winterzon. Of je een extra tripje tussendoor wilt maken of je vakantie dit jaar buiten het hoogseizoen wilt boeken; de nazomer op Ibiza is een aanrader. Hier mijn tips voor de ultieme foodie-reis buiten het hoogseizoen.

Volg je Foodinista ook al op InstagramFacebook en Pinterest en volgt altijd de nieuwste berichten. Of schrijf je in voor de Nieuwsbrief voor up-dates.

Van de rust en de ruimte genieten – Ibiza in de winter

Het weer op Ibiza is in de nazomer aangenaam, met overdag gemiddelde temperaturen rond de 15 tot 25 graden. Terwijl het grootste deel van de toeristen na september is vertrokken bezoek je Ibiza in de winter in een rustig seizoen. Je hebt alle ruimte om van de sfeervolle stadjes te genieten. Over het strand te wandelen of zelfs nog een duik in de zee te nemen. Populaire hippiemarkten, zoals de markt van Las Dalias, zijn in deze periode nog altijd te bezoeken en dat is een stuk fijner en rustiger, maar even gezellig. Daarnaast zijn er de bars, eetkraampjes en restaurants, waar je de lekkerste Spaanse hapjes en streetfood kunt proeven in een ontspannen sfeer. Rust en ruimte, maar ook nog veel gezelligheid – de gulden middenweg op Ibiza.

Las Dalias Ibiza Foodblog Foodinista Februari Dagboek

Spaanse hapjes eten op je eigen terras

Toen wij met zijn drieën een paar dagen op Ibiza zaten, hebben we een eigen vakantiehuis gehuurd. Niet alleen was dat perfect qua ruimte en privacy, maar het was ook nog eens een goed excuus om de Spaanse supermarkten af te struinen en zelf hapjes te bereiden. Daar bespaar je geld mee en je hebt tegelijkertijd de gelegenheid om te genieten van verschillende tapas, toastjes, smeersels, kaasjes heerlijke wijnen! Mooie bijkomstigheid van het laagseizoen: je kunt vaak tegen een zachter prijsje hele mooie vakantiehuizen op Ibiza vinden. Als je geluk hebt mét eigen zwembad en adembenemend uitzicht.

Lekkernijen uit de zee proeven

Of je nu ontzettend van vis houdt of wel eens een garnalencocktail pakt op feestjes; Ibiza is als eiland de perfecte plek voor verse visgerechten en zeevruchten. Uiteraard is het klassieke Spaanse gerecht paella een absolute must, net zoals heerlijke calamares (gefrituurde inktvis) met een fris glas witte wijn in de zon. Vooral een aanrader vind ik de vele hippe en relaxte beachclubs die het eiland rijk is. Hier smul je in een stijlvolle setting van dagverse lekkernijen uit de zee, terwijl je uitkijkt over het water. In de nazomer is deze ervaring nog magischer en wordt je lunch of diner minder verstoord door drukte, terwijl het weer nog altijd stralend is. Dat is toch echt het ultieme foodie-vakantiegevoel!

Meer reistips ontvangen en leuke foodfacts like Foodblog Foodinista of volg Foodinista op Instagram en Pinterest.

Geen reactie's

Geef een reactie