29 okt Verrukkelijke ijsrecepten voor een feestje
Wie heeft er zin in ijs? Jij denk ik?! Want je bent op zoek naar verrukkelijke ijsrecepten en dan ben je aan het juiste adres. Deze ijsrecepten zijn ook nog voor bijna iedereen, want ze zijn gecreëerd met vegan ijs. Diverse smaken vegan ijs kun je ook eten met bijvoorbeeld een koemelk allergie. Maar dan natuurlijk de smaak? In het beging nog onbekend, maar ondertussen ben ik 3 Verrukkelijke ijsrecepten met het vegan ijs verder. Welke ik met je ga delen! Zodat jij deze verrukkelijke ijsrecepten met vegan ijs zelf kunt maken.
Volg je Foodinista ook al op Instagram, Facebook en Pinterest en ontvang altijd de nieuwste berichten. Of schrijf je in voor de Nieuwsbrief.

3 Recepten met het vegan ijs
Met vegan ijs heb 3 gevarieerde recepten gecreëerd. In de zomer maakte ik al een simpele ijstaart met de gevarieerde frisse ijssmaken, voor de herfst een Pumpkin Spice IJs late en in dit najaar en de winter kun je genieten van een appeltaart kaneel ijscoupe. Smullen maar!
Vegan Sorbet ijstaart voor 10 personen
Een vrolijk recept wat er prachtig uit ziet, maar heel simpel is om te maken! De vegan sorbet ijstaart met de fruitige en frisse ijssmaken.

Wat natuurlijk niet mag ontbreken is een crunchy laagje chocolade en fris vers fruit. Perzik is vers fruit in de zomer, maar daar kun je natuurlijk mee variëren in de winter. Denk bijvoorbeeld aan diepvrieskersen, kiwi of verse aardbeien. Het sorbet ijstaart recept ga je hier vinden.

Pumpkin Spice Ice Latte met vegan ijs voor 2 personen
Dit recept voor de pumpkin spice ice latte is eigenlijk heel simpel. Voor 2 Pumkin Spice IJs Lattes met vegan ijs (je kunt het hele recept vegan maken) heb je de volgende ingrediënten nodig).

Ingrediënten voor pumpkin ice latte
- 100 gram pompoenstukjes, zoals deze
- 2 espresso’s (afgekoeld)
- 300 ml vegan salted caramel
- 300 ml vegan vanilla
- 1/2 theelepel koekkruiden, zoals deze
- 200 ml geklopte slagroom (soja, vegan of normaal aan jou de voorkeur)
- 200 ml (lactosevrije) melk
- snufje kaneel
- 1 theelepel suiker
- Versieren met leuke topping, zoals speculaas, stroopwafeltjes, koekkruimels, cacao etc.
Tips voor de bereiding van de Pumpkin Spice IJs Latte
Moeilijkheid 1-5: 1
Tijd: Voorbereiding 30 minuten
Benodigdheden in de keuken voor de Pumpkin spice latte

Recept Pumpkin Spice IJs Latte met Professor Grunschnabel ijs
Kook in een pannetje de pompoen gaar en giet af. Klop ondertussen de slagroom met suiker en kaneel. Doe deze in de spuitzak met een mooi spuitmondje. Leg deze in de koelkast.
Hak in de hakmolen de koekkruiden, pompoen en espresso tot een gladde mix. Giet de melk erbij en pulse 2x. Schep de 2 ijssmaken erbij en meng ook deze erbij. Puls nog 2x en je hebt een gladde Pumpkin Spice ijs latte. Giet de Pumpkin Spice in 2 glazen. Spuit de room op de pumpkin spice ijs latte. Versier met bijvoorbeeld speculaas, stroopwafeltjes, koekkruimels, gegrilde pompoen, steek er een rietje in en geniet!
Christmas Caramel Dessert – Appeltaart in je ijscoupe
Een vegan ijscoupe met ijs Caramel Ocean en zoet en spicy, met karamel appeltjes, chocolade en walnoten. Lekker, maar ook zo simpel! Zet maar klaar op het kerstmenu.
Ingrediënten IJscoupe met appel, walnoten en chocolade voor 4 personen
- Halve beker vegan chocolade ijs
- Halve beker vegan caramel ijs
- 2 appels
- 2 handjes walnoten
- 1 eetlepel suiker
- 4 speculaasjes
- 1 theelepel kaneel
- 100 gram pure chocolade

Tips voor de bereiding van de ijscoupe
Moeilijkheid 1-5: 1
Tijd: Voorbereiding 20 minuten
Benodigdheden in de keuken
- snijplank
- 2 lepels
- 2 pannetjes
- mes
- dunschiller

Recept Vegan Appeltaart ijscoupe
Karameliseer de appel en walnoten in water met suiker en koekkruiden in aparte pannetjes. Gebruik per pannetje 25 ml water, 1 theelepel suiker en 1/2 theelepel koekkruiden. Laat afkoelen. Smelt chocolade au bain marie. Hak 8 speculaasjes fijn. Vul de glazen en laagjes, met het ijs natuurlijk!
Meer inspiratie voor dessert recepten?
Meer frisse dessert recepten maken met fruit?
Kijk rond op de foodblog en wat dacht je van één van de volgende recepten?
- Tropisch? Dan is misschien de broodpudding met mango en kokos wel iets voor jou?
- Dol op tiramisu, maar dan anders? Dan is deze tiramisu met frambozen en rabarber voor jou.
Meer blogs en recepten ontvangen van Foodinista? Volg Foodinista op Facebook en Pinterest of schrijf je in voor de Nieuwsbrief.
Geen reactie's