
28 dec Savooie kool pakketjes
Tussen de feestdagen door weer even tijd voor een lichte maaltijd. Maak deze lekkere pakketjes met savooie kool. En eet ze met rijst. Als een iets meer verantwoorde hartige snack of party hapje ook erg lekker!
De Savooie kool pakketjes zijn een lichte maaltijd om na de kerstdagen weer even bij te komen van al het eten en even uit te kunnen buiken. Misschien heb je niet veel gegeten, maar misschien wel veel door elkaar. Dus toch weer even een lekkere normale maaltijd neerzetten is fijn en met deze maaltijd kan er weer even afgebouwd worden naar de oudejaarsavond. Eet de pakketjes met notenrijst of meergranenrijst voor de vezels lekker en meer smaak!
De pakketjes zijn heerlijk gevuld met geitenkaas, dadels, rozemarijn, peper en als je niet vegetarisch bent kan er een mooie plak zoute ham bij. Maar de geitenkaas vulling geeft al veel smaak, dus het is niet nodig.
De benodigdheden voor 4 savooie kool pakketjes:
- 4 grote vellen savooie kool (pak de buitenste van de kool)
- 100 gram geitenkaas
- 50 gram dadels
- 1 eetlepel rozemarijn
- snufje gemalen peper
- 4 plakken zoute ham
- 0,5 liter heet water
- 1 eetlepel olijfolie
Het maken van de gevulde savooie kool pakketjes:
Start met het voorverwarmen van de oven op 175 graden.
Breek satéprikkes in twee delen en maak ze nat, het is fijn om de rolletjes voor de oven vast te zetten.
Smeer de ovenschaal in met een halve eetlepel olijfolie
Kook 0,5 liter water in de waterkoker en giet deze vervolgens in een hitte bestendige bak, waarin je de savooie koolbladen later makkelijk kunt blancheren.
Meng in een mengbakje de geitenkaas, rozemarijn en peper. Snij de dadels fijn en meng deze door de geitenkaas vulling.

Snij de harde nerven uit de savooie kool vellen, deze zijn net lekker en erg taai. Blancheer vervolgens de vellen, zodat ze goed nat zijn en vochtig de oven in gaan.
Leg de vellen op een snijplank en leg eventueel de ham erin.

Smeer het geitenkaasmengsel op de ham of in het midden op de kool en rol ze dicht. Klap de buitenste flankjes. Links en rechts naar het midden. deze zijn zacht. En rol de bovenste kant naar je toe. Steek er vervolgens een sateprikker in.

Smeer de savooie koolrolletjes in met een halve eetlepel olijfolie. Dit kan het beste met een kwastje.
Zet ze 20 minuten in de oven op 175 graden. Eet smakelijk!
Direct de nieuwste blogs ontvangen van Foodinista? Volg Foodinista op Facebook en Pinterest of schrijf je in voor de Nieuwsbrief.
Geen reactie's