
05 aug Kookworkshop in Marrakech in geuren en kleuren
Een kookervaring om van je bucketlist af te strepen, wanneer een bucketlist hebt. Een kookworkshop in Marrakech in een echte ryad. Koken met alle geuren en kleuren die de Marokkaanse keuken te bieden heeft. Naast een foodtour in Marrakech een kookworkshop in Marrakech volgen, want in een stad met zo veel geuren en kleuren daar moet wel iets te leren en te ontdekken zijn in de lokale Marokkaanse keuken. Hoe bereid je de perfecte couscous mooi droog en met heel weinig klontjes bijvoorbeeld, maar ook het maken van een heerlijke kruidige kip tajine. Het gebruiken van al die mooie kruiden die je in Marrakech kunt kopen in de souk en waar ze je maar al te graag meer over willen vertellen. Tijd om dus ook met deze producten op een goede manier aan het werk te gaan. Ik boekte een Marokkaanse kookworkshop en ging onderweg naar mijn riad.
Volg je Foodinista ook al op Instagram, Facebook en Pinterest en volgt altijd de nieuwste berichten. Of schrijf je in voor de Nieuwsbrief voor up-dates.
Lees meer over een mooie vakantie in Marrakech
Privé kookworkshop in Marrakech
Bij riad Jonan & Spa werd ik hartelijk ontvangen en ik had verwacht nog op de andere deelnemers te moeten wachten, maar niks was minder waar. In plaats daarvan gingen we na een drankje en rondleiding door de riad beginnen en kreeg ik een privé workshop. Leuk! Zo kreeg ik goed uitleg van alle Marokkaanse ingrediënten en mocht ik ook echte alle gerechten zelf bereiden en kon ik deze later met Eric en Florian lekker opeten.
De Marokkaanse keuken
Tijdens de kookworkshop in Marrakech bereidden we klassieke gerechten. We begonnen met het zelf bakken van Marokkaanse brood. Wat een werk was dat! Dit gebeurde natuurlijk nog volledig met de hand en wat een waardeloze kracht had ik in mijn armen. Achteraf gezien was ik ook al hartstikke zwanger en was de moeheid al hard toegeslagen. Ik had dus ook een goed excuus, maar dat was achteraf. Niet te vergeten dat het maar 40 graden was in de keuken. Maar leuk en leerzaam was het wel. Ik twijfelde of ik het recept met je ging delen, maar ja je moet natuurlijk ook gewoon zelf deze kookworkshop in Marrakech willen doen.
Van Marokkaans brood naar kip tajine
Vervolgens gingen we aan het werk met de bereiding voor een Marokkaanse paprika dip voor bij het brood, couscous en Marokkaanse kip. Wat het belangrijkste daarvoor is? Veel geduld en leren werken met de kruiden en de juiste samenstellingen. Dit leer je tijdens de kooklessen in Marrakech. Eigenlijk is de kern van de kookworkshop in Marokko en de Marokkaanse keuken simpele ingrediënten, maar vooral van smaakmakers iets heel lekkers maken. Wanneer je dat wilt leren en met de Marokkaanse geuren en kleuren aan het werk wilt gaan dan raad ik je een Marokkaanse kookworkshop in Marrakech aan en natuurlijk kun je daarna genieten van je eigen bereidde maaltijd in een echte riad.
Reserveer hier zelf je Marokkaanse kookworkshop in Marrakech
Meer tips in Marokko? Bekijk de Marokko artikelen op Foodinista
Meer reistips ontvangen en leuke foodfacts like Foodinista of Facebook of volg Foodinista op Instagram en Pinterest.
Geen reactie's